20 lipca 2017, 11:35

Ytong i Silka Ambasadorami Budownictwa Pasywnego

Dwie kluczowe marki Xella Polska – Ytong i Silka – są Ambasadorami Budownictwa Pasywnego Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego. Ten zaszczytny tytuł to potwierdzenie jakości naszych systemów budowlanych, jak również ich wysokiej energooszczędności.

Systemy budowlane Ytong i Silka kolejny rok z rzędu mogą posługiwać się tytułem Ambasadora Budownictwa Pasywnego. Tytuł ten przyznaje Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego – jedna z najstarszych w Polsce niezależnych instytucji zajmujących się popularyzacją wiedzy z zakresu budownictwa pasywnego, jak i propagujących energooszczędne rozwiązania, również te związane z odnawialnymi źródłami.

PIBPiEO to organizacja non-profit działająca od 2004 roku, która jako jedyna w Polsce posiada akredytację Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (PHI) do przeprowadzania certyfikacji budynków pasywnych w naszym kraju.

Materiały Ytong i Silka zostały ambasadorami Budownictwa Pasywnego, bo ich parametry techniczne spełniają najwyższe wymogi, jakie stawiane są materiałom murowym w budownictwie niskoenergetycznym oraz pasywnym. Co więcej obie marki przedstawiają również wysoką jakość potwierdzoną badaniami i certyfikatami instytutów badawczych. Xella Polska to rzetelny partner biznesowy i lider wśród producentów materiałów ściennych pod względem energooszczędnych rozwiązań, który od lat stawia na wielostopniową kontrolę jakości w swoich zakładach produkcyjnych. Dlatego wiemy, że ze spokojem możemy rekomendować naszym Klientom produkty Ytong i Silka do najbardziej wymagających projektów z zakresu budownictwa pasywnego – mówi Łukasz Krzysztoń, dyrektor ds. marketingu Polskiego Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Guntera Schlagowskiego.

Rozpoczęcie współpracy z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej to naturalny rozwój działalności Xella Polska. Od początku istnienia nasza firma stawia na energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie. W PIBPiEO znaleźliśmy Partnera, z którym łączy nas podobna filozofia – możliwie najszersza popularyzacja budownictwa pasywnego, jak i budowania większej świadomości ekologicznej wśród Polaków, w tym upowszechnianie energooszczędnych rozwiązań.To dla nas zaszczyt, że nasze kluczowe marki Ytong i Silka zostały kolejny raz Ambasadorami Budownictwa Pasywnego – mówi Roman Radomski, dyrektor ds. kluczowych klientów Xella Polska.

Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań budowlanych, od lat promuje w Polsce budownictwo pasywne. W 2006 roku z naszych bloków Silka powstał pierwszy certyfikowany dom pasywny w Polsce (autorzy budynku: Biuro Projektowe Lipińscy z Wrocławia). W naszym portfolio produktów mamy między innymi bloczki Ytong Energo+, których odmiana o grubości 48 cm pozwala na budowę budynków w technologii ściany jednowarstwowej spełniających wyśrubowane normy dla domów energooszczędnych. Z kolei masywne bloki Silka to jeden z ulubionych przez projektantów materiałów do budowy ciepłej ściany warstwowej w budynkach pasywnych – z racji wysokiej akumulacji cieplnej tego materiału.

Ytong i Silka to produkty, które w swojej klasie stanowią synonim energooszczędnych materiałów. Przyznanie im certyfikatu Ambasadorów Budownictwa Pasywnego to potwierdzenie ich najwyższej jakości i najlepszych parametrów termicznych – dodaje dyrektor Radomski.

Jak budować energooszczędnie – czytaj nasz poradnik: https://www.ytong-silka.pl/pl/dom-energooszczedny.php

###

Xella Polska Sp. z o.o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Producent markowych wyrobów Ytong i Silka – systemu białych bloków ściennych o wysokich parametrach cieplnych i wytrzymałościowych, które pozwalają szybko i sprawnie wznosić budynki o różnym przeznaczeniu: od domów jedno- i wielorodzinnych, po wielkoskalowe obiekty przemysłowe i komercyjne. Ytong Energo+ to jeden z nielicznych materiałów na rynku, który pozwala wznosić jednowarstwowe ściany spełniające najwyższe wymagania termiczne. Xella to również producent innowacyjnego systemu ociepleń Multipor, który można stosować od wewnętrznej strony ścian, co ma znaczenie w przypadku termomodernizacji zabytkowych obiektów, kiedy nie można ingerować w wygląd fasad.

Priorytetami Xelli są jakość produkcji, a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”. Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla wykonawców – Akademię Profesjonalnego Budowania.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina oraz w obwodzie Kaliningradzkim. W grupie zatrudnionych jest około 650 osób.


Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl, www.ocieplenieodwewnatrz.pl

Tagi

Załączniki